اخبار و مقالات - تبدیل آب شور به آب شیرین بوسیله دستگاه تصفیه نانو توسط محققان کشور

تبدیل آب شور به آب شیرین بوسیله دستگاه تصفیه نانو توسط محققان کشور

خبر 20 تیر 1400 ساعت درج : 16:23

یکی از شرکت‌های دانش بنیان به منظور تصفیه آب شور و تبدیل آن به آب شیرین دستگاهی را عرضه کرده که قابل استفاده در مناطق کویری است.

به گزارش ایسنا، مدیر کارخانه یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه تصفیه آب،  دستگاه تصفیه آب شور و تبدیل آن به آب شیرین را از محصولات این شرکت دانست و گفت: غشاء این دستگاه تصفیه آب شور در بخش تحقیق و توسعه این شرکت دانش‌بنیان طراحی شده است و از آن در مناطقی که آب‌های شور دارند، مانند کویرها می‌توان استفاده کرد.

وی تاکید کرد: در واقع این دستگاه قابلیت تولید آب شیرین از آب‌های شور را دارد، بنابراین این دستگاه برای اقلیم‌هایی که آب در آن مناطق شور است، می‌تواند به تامین آب آشامیدنی کمک کند.

مدیرعامل این شرکت نیز با بیان اینکه از سال ۱۳۸۶ با هدف توسعه فناوری‌های جدید به منظور تولید نانو مواد، فعالیت خود را آغاز کرده اند، ادامه داد: دستگاه نانو کلوئید ساز، گرانول جاذب آرسنیک آب، دستگاه حباب ساز نانویی (نانو کویتاسیون) و گرانول حاوی نانواشیاء به عنوان جاذب آرسنیک از جمله محصولات نانویی این شرکت است و به‌ طور میانگین توانایی تولید ۲ تن گرانول جاذب آرسنیک را در ماه دارند.